Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 30 listopada 2021

Slip Strike. Recenzja gry od sklepu GryGrora.pl

Tytuł: Slip Strike 
Wydawca: Junk Spirit Games 
 Rok wydania: 2020
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski 

W Slip Strike wcielacie się w rolę agentów - zawodowych zabójców, którzy podróżują po innych wymiarach, używają teleportacji i przeróżnego rodzaju broni, aby zabić drugiego agenta - rywala. Zadaniem każdego zawodnika jest doprowadzenie do sytuacji, w której drugi agent nie będzie miał możliwości przeskakiwania teleportami do lokacji, co wiązać będzie się z jego porażką. Slip Strike to gra dla dwóch graczy, w której rywalizują oni ze sobą poprzez zagrywanie dwóch kart w turze. W ten sposób programujemy swoje akcje, wybierając najlepszą broń czy też lokację. Autorem gry jest David Gerrard, a za ilustracje odpowiadają Justin Hillgrove i Zachary Vail. 
Jako ciekawostkę wspomnę, że gra ma dwie wersję: niebieską i pomarańczową. Różnią się one kolorystyką, grafikami i lokacjami. Jeśli macie dwa egzemplarze, to śmiało do rozgrywki może zasiąść czterech zawodników. Gra ta trafiła na nasz stół w ramach kooperacji ze sklepem GryGrora.pl, gdzie możecie kupić oba warianty gry. 

piątek, 26 listopada 2021

Mijnlieff. Recenzja gry od XVGames

Tytuł: Mijnlieff 
Wydawca: XVGames 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, włoski (niezależna językowo)

Jakiś czas temu opisywałem grę A Dance of Spiders (click). Od tego samego wydawcy, czyli XVGames otrzymaliśmy kopię Mijnlieff. Założenia obu tych gier są podobne - mają to być szybkie fillery, w które możemy zagrać dosłownie wszędzie. Więc jeśli szukacie takiej gry, to zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem. 

poniedziałek, 22 listopada 2021

Architekci 7 Cudów Świata. Recenzja gry od Rebel.pl

Tytuł: Architekci 7 Cudów Świata
Wydawca: REBEL 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy: 2-7 
Czas gry: 25-60 minut 
Język: polski 

Architekci 7 Cudów Świata to gra stworzona przez Antoine Bauza, który odpowiedzialny jest również za 7 Cudów Świata i 7 Cudów Świata Pojedynek. Na początku swojej przygody z planszówkami mieliśmy okazję zagrać w 7 Cudów Świata, ale w związku z tym, że jest to gra, która działa najlepiej od 3 osób, to nigdy nie trafiła na nasz stół ponownie. Edycja Pojedynek jakoś nam umknęła i dlatego też zainteresowaliśmy się pozycją Architekci 7 Cudów Świata.

piątek, 19 listopada 2021

Ringo. Recenzja gry od sklepu GryGrora.pl

Tytuł: Ringo 
Wydawca: Steffen-Spiele 
Rok wydania: 2018 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, niemiecki (niezależna językowo) 

Ostatnio do naszego domu trafiło całkiem sporo dwuosobowych gier abstrakcyjnych. Wszystkie z nich można nawet uznać grami kieszonkowymi, gdyż nie mają wielu elementów i nie zajmują dużo miejsca. Trzeba też przyznać, że od czasu do czasu przyjemnie jest pograć w coś co ma proste zasady, a rozgrywka nie ciągnie się przez kilka godzin. W związku z tym, dziś zaprezentuję Wam grę Ringo

poniedziałek, 15 listopada 2021

Wonderland Xiii. Recenzja gry of Play With Us Desing

Tytuł: Wonderland Xiii 
Rok wydania: 2018
Liczba graczy: 2-4 
Czas gry: 30 minut 
Język: angielski, chiński, japoński (niezależna językowo) 

Odnoszę pewne wrażenie, że książka Alicja w Krainie Czarów, nie jest jakoś wyjątkowo popularna w naszym kraju. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie i wydaje mi się, że to literackie dzieło z XIX wieku jest bardziej rozpowszechnione na tak zwanym "Zachodzie". Zdecydowanie bardziej zadomowiło się w tamtejszej popkulturze. Czemu o tym wspominam? Ponieważ dziś przyjrzę się tajwańskiej grze Wonderland Xiii, gdzie poprzez wkroczenie w krainę snu, będziemy pisać trzynasty rozdział Alicji w Krainie Czarów

piątek, 12 listopada 2021

Roll Camera!: The Filmaking Board Game. Recenzja gry od Keen Bean Studio

Tytuł: Roll Camera!: The Filmaking Board Game 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy: 1-4 
Czas gry: 45-60 minut 
Język: angielski 

Z aktualnego stanu naszej wiedzy wynika, że nie ma ich zbyt wielu dobrych gier na rynku, które obracają się wokół tematyki kręcenia filmów. W związku z tym każda taka produkcja w jakimś stopniu zwraca naszą uwagę. Na łamach naszego bloga recenzowaliśmy do tej pory dwa tytuły o tworzeniu filmów: Hollywood oraz The Producer: 1940-1944. Pierwsza z nich okazała się pozbawioną klimatu grą z draftem kart, a druga pomimo wszędobylskiego klimatu, była po prostu niedopracowana na tyle, żeby czerpać z niej przyjemność. W trakcie targów Spiel 21 odwiedziliśmy stanowisko Keen Bean Studio. Tam w nasze oko wpadała gra Roll Camera!: The Filmaking Board Game. Co nas urzekło to fakt, że jest to gra kooperacyjna i w związku z tym, musieliśmy w nią zagrać. Co jest wyjątkowego w tym tytule? 

wtorek, 9 listopada 2021

A Dance of Spiders. Recenzja gry od XVGames

Tytuł: A Dance of Spiders 
Wydawca: XVGames 
Rok wydania: 2021 
Liczba graczy:
Czas gry: 10-15 minut 
Język: angielski, włoski (niezależna językowo) 

Czasy ostatnio dość diametralnie się zmieniły i ludzie coraz mniej podróżują. Przynajmniej w teorii tak to powinno wyglądać. Jednak jest pewna nisza gier, która celuje przede wszystkim w szybką rozgrywkę i kompaktowość wykonania. Dziś przyjrzę się jednemu z takich tytułów, a mianowicie A Dance of Spiders od włoskiego wydawnictwa XVGames