Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

czwartek, 31 października 2013

PODSUMOWANIE: październik 2013

Wszędzie targi w Essen i Essen... ;-) Tutaj póki co pozostaniemy egocentryczni :-) Blog istnieje już trzy miesiące, w związku z tym postanowiłem, że na początku każdego miesiąca będę robić krótkie podsumowanie minionych 30 dni. Prawdę powiedziawszy, było to już zrobione w zeszłym miesiącu, ale tylko na Facebooku. Dla tych, którzy nie zauważyli tamtego podsumowania, opiszę na czym ono będzie polegać. Opierając się na danych, jakie daje nam Blogger napiszę Wam, która z naszych recenzji była najbardziej popularna. Wiem, że niektóre z wyświetleń to zapewne jakieś samodziałające boty, ale i tak po ich ilościach widać, co najbardziej zaciekawiło naszych czytelników. Pokrótce zapowiem również, co Was czeka z naszej strony w nadchodzącym miesiącu. Jeżeli dziwnym trafem będę miał wenę, to pojawią się także jakieś przemyślenia na temat gier. To tyle tytułem wstępu.

Pierwsza wideo recenzja.
Niewątpliwie najważniejszym dla mnie wydarzeniem z działalności bloga jest pojawienie się naszej pierwszej wideo recenzji. Bardzo mnie zdziwił i ucieszył fakt, że po umieszczeniu jej na BGG twórcy gry Police Precinct podziękowali mi za jej wykonanie. Oczywiście chciałbym poznać opinie osób, które ją widziały i dowiedzieć się, czy idę w dobrym kierunku. W związku z tym cały czas czekam na komentarze i sugestie.

TOP 5 - Październik.
Najczęściej oglądane posty na blogu cały czas widać po prawej stronie. Tu skupię się na wyświetleniach z ostatnich 30 dni. 
W październiku najczęściej czytaną recenzją był opis Le Havre. W zasadzie nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ jest to bardzo dobra gra, wymagająca sporego wysiłku szarych komórek. 
Z kolei na drugim miejscu znalazła się gra o wiele prostsza. Wsiąść do Pociągu: Europa miała w tym miesiącu niewiele mniej wyświetleń niż wspomniana pozycja o zarządzaniu francuskim portem. O popularności tej gry świadczy fakt, że jej recenzja pojawiła się o wiele później, niż ta na temat Le Havre.
Przyznam, iż trzecie miejsce jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Zajmuje je Sid Meier's Civilization: The Board Game. Nie spodziewałem się, że gra ta jest aż tak popularna. Z tego co mi się wydaje jest to też pozycja trochę niedoceniona. Dla mnie jest to najlepsza gra w jaką do tej pory miałem okazję zagrać. Z całą pewnością w przyszłości z chęcią rozwinę ten temat.
Czwarte miejsce to opis Doliny Królów - gry o budowie monumentów w starożytnym Egipcie. Uważam, iż jest to gra "przejściowa". Wydaje mi się, że tytuł ten można zaprezentować osobom nie grającym namiętnie w gry planszowe, aby w przyszłości "wciągnąć" je w bardziej skomplikowane tytuły.
Pięć najczęściej odwiedzanych artykułów zamyka recenzja najnowszego dodatku do wspomianej cywilizacji - Wisdom and Warfare. Według mnie rewelacyjny dodatek, który bardzo udynamicznia rozgrywkę, ale niestety zawiera kilka niedociągnięć. Niemniej to nic wielkiego, co może stanąć na przeszkodzie każdemu ze zdrowym rozsądkiem.

Zmiany na blogu.
Uważni obserwatorzy pewnie zauważyli minimalne zmiany w oprawie graficznej na blogu. Nie ominęły one również naszego Fanpage'a na Facebooku. W górnej części pojawiła się też zakładka odsyłająca na nasz kanał na Youtube, a w O nas dopisaliśmy z żoną nasze ulubione gry w trzech kategoriach. Takie minimalne rzeczy, ale trzeba na nie zwrócić uwagę ;-)

On the next episode...
W listopadzie na pewno postaram się nagrać kolejną wideo recenzję. Będzie to raczej prosta gra, ponieważ będę się starał małymi kroczkami dojść do trudniejszych tytułów z naszej kolekcji. Na blogu powinien pojawić się opis gry Star Trek: Fleet Captains. W tym miesiącu raczej skupimy się na kilku "cięższych" tytułach. Jeżeli czas pozwoli to być może doczekacie się jakieś fotorelacji z jakiegoś spotkania planszówkowego. Skoro już o takich "eventach" mówię, to przypominam o Wrocław Game Fest.
Na sam koniec chcę podziękować wszystkim naszym czytelnikom za czytanie wszystkiego, co tu się pojawia. Jeżeli macie jakieś sugestie i pytania, to śmiało możecie do nas pisać.

Pozdrawiam
Jose

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz