Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 16 września 2022

Przegląd zapowiedzi z Essen SPIEL 2022 cz. 2


W tej odsłonie naszych zapowiedzi z Essen skupię się na kilku tytułach pochodzących z Tajwanu. Jak dobrze wiecie, bardzo doceniamy gry z Dalekiego Wschodu. Wielokrotnie to podkreślaliśmy. Z samego Tajwanu mieliśmy okazję grać w tytuły od takich wydawnictw jak Moaideas Game Desing, Soso Studio, Play With Us Desing albo The Wood Games. Wiele z ich gier ciągle znajduje się w naszej kolekcji. Nie tylko ze względu na swoją unikalność, ale przede wszystkim z powodu zastosowania jakiegoś wyjątkowego mechanizmu albo podejścia do niego. Nic więc dziwnego, że gry z tamtego rejonu wzbudzają nasze zainteresowanie. 

Formosa Flowers
 
Autor: Lin Chen Yu
Wydawca: Soso Studio 
Liczba graczy: 2-4
Ma to być gra oparta na tradycyjnych grach karcianych. Jej głównym mechanizmem ma być zbieranie zestawów, a w gruncie rzeczy jest ona mieszanką gry Koi Koi oraz Cassino. Jest w związku z tym pewien element zarządzania ryzykiem w tym tytule. Jak wspomniałem we wstępnie - nowatorskie podejście do znanych mechanizmów zawsze nas interesuje. Co jest jeszcze dość ciekawe, to wygląd Formosa Flowers jest wzorowany na Hanafudzie


Pathogen 
Autor: Kuan Chen
Wydawca: Kolor Deep Studio 
Liczba graczy: 2
Gra ta była ufundowana z na tajwańskiej zbiórce crowdfundingowej. Jest to asymetryczna abstrakcyjna gra dla dwóch graczy, pomimo tego, ma ona zarysowaną fabułę, w której jeden z graczy gra Aniołem i Doktorem, a drugi Plagą i Demonem. Celem jest stworzenie połączenia pomiędzy dwoma krańcami planszy albo stworzenie osad w czterech ćwiartkach planszy. W grze występują dość specyficzne zasady ruchu, które w połączeniu asymetrycznymi zdolnościami naszych postaci, tworzą interesującą mieszankę. Bez wątpienia jest to tytuł, któremu chcemy się przyjrzeć bliżej. Od czasu do czasu lubimy sobie pograć w jakieś abstrakcyjne gry. 


Run Animals, Run! 
Autor: Chih-Fan Chen
Wydawca: Mizo Games 
Liczba graczy: 2-4
Ostatnio wiele gier poświęconych jest naturze. Jednak większość z nich skupia się na jej obserwowaniu, a nie jakieś większej ingerencji w nią. Gra Run Animals, Run! opowiada o tym, jak zagrożone gatunki zwierząt starają się przetrwać destruktywną działalność człowieka. Każdy gracz może wcielić się jedno z czterech tajwańskich zwierząt, które należy do zagrożonego gatunku. Twórcy mają nadzieję, że gra „da graczom szansę na doświadczenie nieszczęść, jakie odczuwa wiele zwierząt na Tajwanie". Mnie natomiast ciekawi, ponieważ niewiele informacji udało mi się znaleźć o mechanizmach gry, czy poza "pozytywnym" (choć w sumie negatywnym) przekazem, tytuł ten oferuje interesującą rozgrywkę. Bez wątpienia zatrzymam się przy stanowisku Mizo Games


Etariya 
Autor: Sky Huang
Wydawca: Moaideas Game Design 
Liczba graczy:
Gracze wcielają się w dwóch bogów: światła i ciemności, walczących o kontrolę nad mistyczną wyspą Etariya. Na zmianę prowadzą 7 plemion w regiony „Wiecznego Dnia” lub „Wiecznej Nocy” i próbują przejąć 4 plemiona, aby kontrolować wyspę. Etariya ma być lekką, abstrakcyjną gra dla 2 graczy z pięknymi komponentami i 3 wariantami rozgrywki. Ciekawym pomysłem jest to, że czarno-białe obszary wyspy (planszy) będą tworzone z przezroczystych nakładek, aby zapewnić inny układ w każdej grze. Najbardziej mnie ciekawi, ile będzie ta gra miała wspólnego z szachami. 


Lobotomy 2: Manhunt
Autor: Sebastian Kozak
Wydawca: Titan Forge 
Liczba graczy: 1-5
Na sam koniec coś nie z Tajwanu, ale od nas z Polski. W Essen będzie dostępna gra Lobotomy 2: Manhunt, która miała udaną kampanię na platformie Gamefound. Wiemy o tym, gdyż sami ją wsparliśmy. Co nas zainteresowało w tym tytule? Przede wszystkim tematyka wcielenia się w pacjenta szpitala psychiatrycznego, który próbuje się z niego wydostać. W czasie rozgrywki będziemy się zastanawiać czy przerażające kreatury wokół nas są w naszej głowie, czy w rzeczywistości są to prawdziwi ludzie? Oczywiście sporą uwagę przykuły piękne figurki bohaterów, które nawiązują do popkultury. Mamy nadzieję odebrać nasz egzemplarz właśnie na targach w Essen i nie będzie to kolejny typowy dungeon crawler.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz