Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

środa, 2 sierpnia 2023

Przegląd zapowiedzi z Essen SPIEL 2023 cz. 2


W ostatnim zestawieniu przedstawialiśmy raczej cięższe tytuły, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Teraz będzie troszeczkę lżej. Zapraszam do lektury i zapoznania się kolejnymi pięcioma grami, które mają mieć premierą na targach w Essen. 

Discordia: Magna 
Autor: Bernd Eisenstein 
Wydawca: Irongames 
Liczba graczy: 1-4 

Bez wątpienia Discordia była jedną z ciekawszych gier, które przywieźliśmy z zeszłorocznych targów. Jej recenzję możecie przeczytać tutaj - click. Z racji faktu, że przypadła nam ona do gustu, to nic dziwnego, że zainteresowaliśmy się dodatkiem do niej. Z opisu wynika, że wprowadza on kilka nowych mechanik. Jednak najbardziej interesujące jest to, że nasze plansze graczy staną się asymetryczne i każdy z graczy będzie miał dostęp do indywidualnych bonusów. 

Coffee Rush 
Autor: Euijin Han 
Wydawca: Korea Boardgames 
Liczba graczy: 2-4 

Tytuł ten wydaje się dość przyjemną, rodzinną grą z mechanizmem zbierania zestawów. Przy pomocy naszych pionków, poruszamy się po płytkach, które generują nam surowce. Te z kolei używamy, żeby zrealizować zamówienia na kawę. Co jest ciekawe, mamy ograniczony czas, żeby dane zamówienie wypełnić, gdyż co turę wszystkie ich karty przesuwają się, aż w końcu wypadają z gry. To będzie nam generować ujemne punkty zwycięstwa. Czyli jest w tym wszystkim element wzięty ze stresującej pracy w kawiarni. Dodatkowo sporym plusem są komponenty, gdyż nasze surowce przechowujemy w miniaturowych filiżankach. 

Aelderman 
Autor: Johannes Rogoll 
Wydawca: Rockerl Games 
Liczba graczy: 1-4 

Przyszedł czas na coś konkretnego, coś ciężkiego, coś o handlu hanzeatyckim. Już samo to mówi, czego możemy się spodziewać. Aelderman to gra, w której połączone jest wiele mechanizmów, które sprawiają, że trzeba brać wiele rzeczy pod uwagę planując nasze ruchy. Jestem jak najbardziej świadomy, że właśnie opisuję typową grę euro. Więc co wyróżnia ten tytuł? Przede wszystkim bardzo długi czas rozgrywki wskazany przez wydawców. Zdecydowanie chcemy podejść do ich stoiska i sprawdzić, czy na pierwszy rzut oka będzie on warty zachodu, czy może podobne wrażenie z gry daje jakiś inny tytuł, a robi to w krótszym czasie. 

Sky Team
 
Autor: Luc Rémond 
Wydawca: Le Scorpion Masqué 
Liczba graczy: 2 

Chcę zaznaczyć, że to nie jest tak, że w domu nie lubimy ze sobą rozmawiać. Wręcz przeciwnie! Czemu o tym wspominam? Ponieważ Sky Team to gra dla dwóch graczy, gdzie staramy się wspólnie wylądować samolotem. Jednak robimy to bez komunikacji ze sobą. Ciekawe czemu fabularnie nie możemy rozmawiać? Mechanicznie w Sky Team używamy wspólnej puli kostek, żeby aktywować zdolności, które są przypisane do konkretnego gracza albo mają wspólne pola. Sam koncept brzmi bardzo ciekawie i jesteśmy zainteresowani tym, czy gra zaoferuje jakieś wyjątkowe emocje podczas rozgrywki. Oprócz tych w stylu "czemu wziąłeś i położyłeś tam tę kostkę?!", już po rozbiciu się samolotem. 

ADAPTOID 24
 
Autor: Pedro Berenguel Nieto 
Wydawca: GDM Games 
Liczba graczy: 2 

Z grami GDM Games mamy różnego rodzaju doświadczenia. Przeważnie obracają się one wokół kiepsko napisanej instrukcji. Co nie zmienia faktu, że na przestrzeni lat nie natrafiliśmy na naprawdę ciekawe tytuły. Dlatego zawsze patrzymy na to, co hiszpańskie wydawnictwo szykuje na nadchodzące targi. W tym roku najciekawszą, ale mówimy to wyłącznie pod względem fabularnym, wydaje się gra ADAPTOID 24. Niestety nie znalazłem reguł do tej gry, ale sam koncept odnosi się do sztampowych scen pogoni z filmów science-fiction. Gdzie jakiś kosmiczny łowca goni swoją ludzką ofiarę. Z ciekawością sprawdzimy, jak to zostało zaimplementowane w tej grze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz