Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 17 stycznia 2014

ELDRITCH HORROR - pierwsze wrażenia.

Do naszej kolekcji trafiła gra Eldritch Horror. Jest ona nazywana drugą częścią Horroru w Arkham - gry osadzonej w świecie H.P. Lovecraft'a. Czy rzeczywiście jest to sequel tej gry nie nam oceniać, ponieważ nie mieliśmy (niestety!) okazji zagrać w tą pozycję.

W grze wcielamy się w grupę badaczy (od 1 do 8), którzy razem starają się uratować świat przed zagładą. Zniszczenie świata szykują oczywiście Wielcy Przedwieczni oraz ich mroczni słudzy. Gracze podróżują po całym świecie szukając wskazówek, które mają im pomóc w pokrzyżowaniu planów złowieszczych mocy. 

Na chwilę obecną mamy rozegrane dwie partie w Eldritch Horror - obie zakończone zagładą świata :-) Pierwsze wrażenia są nadzwyczaj pozytywne. Gra jest bardzo klimatyczna i opowiada bardzo ciekawą historię. Ja podchodziłem do gry jakbym zasiadał do gry RPG - bardzo wczuwałem się w postać, czytałem dokładnie historie itp. Czyż nie oto w grach takich jak ta chodzi? Jeżeli ktoś nie szuka tego w tej grze, to proponuję znaleźć sobie inne, prostsze kooperacyjne gry.

Oczywiście nie obyło się bez niedociągnięć ze strony instrukcji (ech to FFG!). Oczywiście wyszła już (a niedawno była premiera tej pozycji!) oficjalna errata. Niemniej gra jak już się pozna zasady staje się praktycznie intuicyjna i można skupić się na wspaniale przekazywanej historii. Eldritch Horror wymaga czasu - obie nasze rozgrywki zajęły po około 4 godziny! W związku z tym naprawdę trzeba mieć wolny dzień, aby do niego zasiąść. Akurat tego w najbliższych tygodniach będzie nam brakować. Pełna recenzja zapewne pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości, oczywiście na Board Times.

Pozdrawiam
Jose

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz