Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

sobota, 30 listopada 2013

PODSUMOWANIE: listopad 2013

Nawet nie wiem, kiedy ten miesiąc minął. W związku z tym czas na podsumowanie naszej listopadowej działalności i zapowiedzi planów na grudzień.

Dołączenie do redakcji Board Times.
Najważniejszą nowiną jest to, iż dołączyliśmy do grona redaktorskiego serwisu Board Times. W związku z tym troszeczkę ulegnie zmianie formuła naszego bloga. Wszelkiego rodzaju recenzje i felietony od tego momentu pojawiać się będą wyłącznie we wspomnianym serwisie. Oczywiście będziecie informowani o naszej aktywności. Tutaj skupimy się na opisach naszych rozgrywek i przemyśleń z nimi związanych. Blog for2players stanie się blogiem bardziej osobistym.

TOP 5 listopad.
W związku z połączeniem naszej współpracy z Board Times, tracimy możliwość dokładnego śledzenia statystyk zainteresowania naszymi tekstami. Listopadowa edycja TOP 5 wyświetleń prawdopodobnie będzie ostatnią z tego typu. Przechodząc do sedna:
1. Sid Meier's Civilization. Pewnie za sprawą botów, ale mam nadzieję, że nie tylko. Jest to dość popularna gra, o czym świadczy fakt, iż jeden z naszych czytelników (Kazik) zadał nam pytanie, które wywołało sporą dyskusję między mną, a żoną. Pytanie to dotyczyło sprawy zakupu dodatku do tej gry, a konkretnie, który zakupić pierwszy. Po dyskusji doszliśmy do wniosku, że lepiej jest zakupić najpierw Fame and Fortune, a potem Wisdom and Warfare. Powody tego są dwa. Po pierwsze F&F w mniejszym stopniu wywraca rozgrywkę. Po drugie W&W bardzo dobrze uzupełnia F&F.
2. Robinson Crusoe. Została ona uznana grą roku, więc nic dziwnego, że cieszy się sporą ilością wyświetleń.
3. Kamień Gromu. Prosta i przyjemna gra. Jak się okazało podczas naszej wczorajszej rozgrywki, oszukiwałem moją żonę poprzez moje roztargnienie.
4. Pocket Battles. Dobra pozycja dla fanów bitewniaków, którzy chcieliby szybciej rozgrywać epickie bitwy.
5. Le Havre. Według nas najlepsza gra od Uwe Rosenberga. Niestety ulega na rynku Agricoli i zapewne niedługo także jej sequelowi - Cavernie.

Life is a ...
W tym miesiącu mieliśmy nagrać kolejną prezentację wideo. Z racji pewnych zawirowań związanych z rzeczywistością (praca) nie udało się tego dokonać. Z tego też powodu nie udało nam się dotrzeć na tegoroczny Wrocław Games Fest. Niemniej w najbliższym czasie postaramy się nadrobić kręcenie filmików, oczywiście jeśli ponownie nie wystąpią jakieś anomalie.

Mała rzecz a cieszy.
W tym miesiącu udało mi się dodać ciekawy, według mnie, gadżet na bloga. Dzięki serwisowi boardgamegeek.com po prawej stronie wyświetlają się gry, w które mieliśmy ostatnio okazję pograć. Z całą pewnością dodaje to kolorów naszemu blogowi, a Wam zapowiedź, jakie recenzje i spostrzeżenia pojawią się w przyszłości.

Winter is coming.
W grudniu szykujemy kilka felietonów, które mamy nadzieję pojawią się na Board Times. Oczywiście nic nie obiecujemy, bo kolejka redaktorka ma swoje znaczenie :-) Postaramy się kontynuowanie recenzji mniej znanych pozycji na rynku, bo przecież zauważyliście już pewnie przez ten czas, że nie zajmujemy się bestsellerami. Czas pokaże jak to wszystko się ułoży. Trzymajcie się ciepło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz