Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 29 września 2014

Essen Spiel 2014. Jakie zapowiedzi zwróciły naszą uwagę? Część 3: inne wydawnictwa - Tomasz.

Czas na trzecią część naszego cyklu o nowościach z Essen, które zwróciły naszą uwagę. W pierwszej (click) i drugiej (click) części zapoznaliście się z grami przygotowanymi przez wydawców niemieckich. Teraz przyszedł czas na resztę świata ;-). To na co czeka Tomasz? Czytajcie.


1. Luchador! Mexicam Wrestlind Dice.
 
Brytyjska firma Backspindle Games przygotowuje tytuł o meksykańskich zapasach (wrestlingu). Temat jest wystarczająco oryginalny, żeby zwrócił moją uwagę. Na tegorocznym Essen będzie wydana druga edycja tej gry. Ma być ona ulepszona i zawierać zdolności specjalne zapaśników.
Rozgrywka w pierwszej wersji tego tytułu sprowadzała się do rzucenia kostkami i porównania wyników... Mam nadzieję, że dzięki dodatkowym umiejętnościom postaci zmieni się to i wprowadzi do gry trochę strategii.

2. Steam Donkey.
Skoro mówimy o oryginalnej tematyce... Panowanie królowej Wiktorii w Anglii... Wiek pary... Steampunk... Kilka nadmorskich kurortów rywalizuje o to, by gościć monarchinię u siebie w jej sześćdziesiątą rocznicę panowania.
 
Ich właściciele nie cofną się przed niczym i użyją dostępnej technologii, aby podnieść atrakcyjność swojego hotelu. Być może zbudują nawet tytułowego Parowego Osiołka? Grę o takiej tematyce przygotowuje wydawnictwo Ragnar Brothers.
 
Mam nadzieję, że prócz oryginalnej fabuły, ta gra karciana, będzie miała sporo do zaoferowania.

3. 15 Dias: The Spanish Golden Age.
Kolejna gra w fabule mająca interesujący kontekst historyczny. Będziemy w niej walczyć o wpływy w Madrycie po śmierci króla Filipa III Habsburga. Tytuł raczej nie zapowiada się, jako dobry materiał dla dwóch graczy, ale podobno można w niego grać w tyle osób. Czas pokaże, czy jest ta opcja tylko wciśnięta na siłę...Grę przygotowuje hiszpańskie wydawnictwo Asylum Games.

4. Waggle Dance.
Firma Grublin Games Publishing przygotowuje grę o tytule Waggle Dance, który można przetłumaczyć jako Tańce Pszczół. W grze tej będziemy budować własny ul. Będzie to euro z mechaniką worker placement, gdzie naszymi pracownikami są kostki. 

Podobne mechanizmy zostały zastosowane na przykład w Alien Frontiers lub Kingsburgu. Gracze będą musieli kontrolować swoje pszczoły, rozmnażać je, zbierać nektar, aby zrobić  jak najwięcej miodu przed zimą. Mam nadzieję, że tło tej gry będzie w niej wyczuwalne, gdyż tytuł ten zapowiada się bardzo interesująco.

5. Bug Race.
Kolejna gra, w której głównym motywem są insekty. Tym razem będzie to wyścig owadów do jabłka. Co ciekawe w fabule gry występuje element science-fiction. Jest w niej wspomniane coś o robo-robalach, które będą rywalizować w wyścigach na stacji kosmicznej... Bug Race ma być prostą grą wyścigową, napędzaną mechaniką zagrywania kart. Tytuł ten przygotowuje rosyjska firma Rightgames.


To tyle z mojego zestawienia. Wszystkie zaprezentowane przeze mnie gry zwróciły moją uwagę swoją tematyką. Już niedługo (click) dowiecie się na jakie kolorowe gry czeka Sylwia ;-).

Tomasz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz