Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 1 września 2014

Podsumowanie - sierpnień 2014.

Witajcie. W biznesie planszówkowym trwają przygotowania do Essen, a właściwie można twierdzić, że firmy dopinają wszystko na ostatni guzik. Dzisiaj pierwszy dzień roku szkolnego, więc wszystkie dzieciaki z wielką chęcią brną do szkoły. My również nie odpuszczamy i idziemy dalej. Sprawdźmy, co udało nam się zrobić w sierpniu. Spróbuję również uchylić rąbka tajemnicy i opiszę, jakie mamy plany na wrzesień. Jednak, jak zapewne już zorientowaliście się, zawsze mamy jakąś niespodziankę. Zaczynamy.

Sierpień.
W sierpniu rozpoczęliśmy cykl Klasyka od Kruka. Dotychczas ukazała się recenzja gry Summoner Wars - Krasnoludy Gildii VS Jaskiniowe Gobliny oraz Claustrophobia. Ponadto mogliście przeczytać o grze od wydawnictwa Albi - Polski film. Uchyliłam tym samym rąbka tajemnicy, kim jestem z wykształcenia. Zapoznałam Was również z grą CV od Filipa Miłuńskiego i wydawnictwa Granna. Przyjrzeliście się także grze Pentos z serii Trefl Joker Line, która nie przyjęła się w naszym domu ze względu na niską skalowalność na dwie osoby. Szkoda, bo autorem gry jest Bruno Cathala. Skoro mowa o grach dla dwóch osób to zrecenzowaliśmy grę od wydawnictwa KOSMOS - Asante. Gra ta, podobnie jak Targi, z całą pewnością pojedzie z nami na niejedną wycieczkę. Na Board Times ukazały się dwa artykuły Tomasza. Jednym z nich była recenzja gry od wydawnictwa Lacerta - Krwiopijca. Drugą pozycją była gra 1989 Jesień Narodów.

Wrzesień.
We wrześniu będzie również wiele recenzji od polskich wydawnictw. Z całą pewnością powrócimy do wydawnictwa Lacerta i zrecenzujemy grę o kiszeniu, czyli Pięć Ogórków. Ponadto niedawno dotarła do Nas dostawa od wydawnictwa Rebel.pl. Postaramy się zrecenzować grę Splendor i dowiecie się, czy rzeczywiście jest to dobra gra dla dwojga. Poza tym, wydawnictwo udostępniło nam grę Slavika: Równonoc. W naszych pierwszych rozgrywkach napotkaliśmy na dosyć kontrowersyjne sytuacje, które wymagały skontaktowania się z redaktorem prowadzącym. W sierpniu udało nam się również nawiązać kontakt z wydawnictwem Portal Games i wkrótce miejmy nadzieję otrzymamy jedną z ich najnowszych gier, idealnych dla dwojga. W zeszłym miesiącu udało nam się zagrać kilkakrotnie w grę 4X - Space Empires. Wkrótce możecie spodziewać się recenzji tej gry. Przygotowujemy się mentalnie na premiery z Essen. Możliwe, że uda nam się pozyskać niektóre gry wcześniej i z całą pewnością dowiecie się o tym pierwsi.

Do następnego, Sylwia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz