Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

niedziela, 19 lipca 2015

Bicie rekordu świata w grę Catan. Essen Spiel 2015.Wydawnictwo KOSMOS poprosiło nas, abyśmy poinformowali wszystkich naszych czytelników o tym, że...

W dniu 10 października 2015 roku odbędzie się próba bicia rekordu świata w grę Catan (od tego roku to oficjalna nazwa Osadników z Catanu - przyp. for2players).

Co najmniej 1000 fanów Catanu będzie jednocześnie grało na  prawie 500-metrowym stole do gry. Ponadto na miejscu obecny będzie Klaus Teuber - autor Catanu. Do tej pory rekord wynosi 922 graczy i został ustanowiony w 2013 roku na Gen Conie w Indianapolis. Sprzedaż biletów na "Big Game" Catan rozpoczęła się 13 lipca 2015: catan.de/catan-big-game-de.

Każdy, kto chce się przyłączyć, nie tylko weźmie udział we wspólnej rozgrywce, ale również otrzyma kilka ekskluzywnych catanowskich gadżetów, takich jak pionki w specjalnych kolorach, karty do gry i specjalny scenariusz. Co więcej, Klaus Teuber będzie na miejscu grał w grę i rozdawał autografy.

Wydarzenie to planowane jest na 10 października 2015 roku w trakcie targów Essen. Impreza odbywa się w ramach obchodów 20. rocznicy zaprojektowania Catanu. Organizatorami są Catan GmbH, KOSMOS Verlag i ich międzynarodowi partnerzy, jak również Merz Verlag, 

Klaus Teuber stworzył grę, która stała się hitem na całym świecie. Od jej pierwszego wydania w 1995 roku zostało sprzedanych ponad 22 milionów egzemplarzy. Ponadto zasady Catanu zostały przetłumaczony na ponad 30 języków. Oprócz podstawowej gry planszowej, dodatków i wydań specjalnych, na rynku gier planszowych można znaleźć gry karciane, komputerowe i aplikacje na urządzenia mobilne. Wszystko to osadzane w świecie Catanu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz