Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 29 lipca 2016

Krasnoludy w Opałach szaleją na Kickstarterze!

Dwarves in Trouble, pierwsza gra krakowskiego wydawnictwa Hex Games, została ufundowana podczas zbiórki w serwisie Kickstarter. Wystarczyło trochę ponad 12 godzin, by osiągnąć podstawowy cel, ale kampania jeszcze się nie zakończyła. Pozostało jeszcze 11 dni, a do odblokowania jest jeszcze kilka ambitnych celów. Jeżeli zbiórka dobije do 45 tysięcy USD, w zestawach będą mogły znaleźć się metalowe monety.

Kampanię można znaleźć pod tym adresem:
https://www.kickstarter.com/projects/hexgames/dwarves-in-trouble


O grze

„Krasnoludy w opałach” to dynamiczna i pełna humoru niekolekcjonerska gra karciana. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w zdobywców wielkiego skarbu, którzy muszą ratować skórę przed rozgniewanym smokiem. Wszyscy biorą nogi za pas, przy okazji w sprytny sposób podrzucając zrabowane złoto towarzyszom ucieczki. Proste pozbycie się łupu byłoby ujmą na honorze prawdziwego krasnoluda!

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się złota i uniknięcie smoczego ognia. A jeżeli uda się zachować choć kilka monet – tym lepiej!

Rozgrywka jest prosta i intuicyjna. Zagrywasz karty w swojej turze, by pozbyć się złota i w turach przeciwników, by chronić siebie. Musisz umiejętnie reagować na sytuację na stole i przechytrzyć pozostałych graczy. Nie martw się jednak, jeśli ci się nie uda. Partia jest bardzo szybka i będziesz miał na pewno okazję do rewanżu.

Ilustracje

Rozgrywka w „Krasnoludy w opałach” dostarcza mnóstwo doskonałej zabawy. Również ilustracje na kartach mają cieszyć oko i bawić graczy. Dlatego postawiliśmy na najwyższą jakość grafiki – rysunki są duże, a ikony czytelne i ograniczone do niezbędnego minimum.

Autorem wszystkich ilustracji w grze jest Rafał Szłapa, uznany i nagradzany rysownik komiksów (Bler) oraz autor grafik w grach komputerowych (m.in. dla Artifex Mundi). Jego umiejętności możecie podziwiać w filmikach udostępnionych na stronie naszego projektu.


Hex Games

Hex Board Game Cafe to pierwsze w Polsce miejsce poświęcone wyłącznie fanom gier planszowych. Nasi goście grają w komfortowych warunkach, a do ich dyspozycji mamy ponad 600 gier. Dzięki przyjaznej graczom atmosferze, pysznemu jedzeniu i szerokiemu wyborowi napojów Hex zawsze tętni życiem. Zapraszamy do Krakowa!

W tym roku Hex obchodził drugie urodzimy. Z tej okazji otworzyliśmy drugą kawiarnię we Wrocławiu i rozpoczęliśmy działalność wydawniczą pod szyldem Hex Games.
https://www.facebook.com/hex.games.publishing/

„Krasnoludy w opałach” to skarb, który znaleźliśmy w Hexie. Autorką gry jest Anna Owarzany, miłośniczka i testerka gier planszowych, którą poznaliśmy w naszej kawiarni. Gdy zobaczyliśmy jej projekt, wiedzieliśmy, że właśnie od niego chcemy rozpocząć naszą przygodę z wydawaniem gier.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz