Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

sobota, 22 sierpnia 2015

Boss Monster. Zapowiedź gry z serii Trefl Joker Line.

Oto oficjalna zapowiedź polskiej edycji gry Boss Monster.

Zostań bossem, zbuduj zabójcze lochy, zdobądź dusze bohaterów!  

Zaczęło się od fascynacji starymi, klasycznymi grami wideo, potem pojawił się pomysł... 
A gdyby tak odwrócić stereotypowe role i wcielić się w potwora, który ma za zadanie zwabić i zgładzić bohaterów, odebrać im dusze? Czy nie było by fajnie gdyby potwory, czyli rywalizujący ze sobą gracze, budowali lochy z pułapkami, śmiertelny tor przeszkód dla bohaterów? 
Bracia Johnny i Chris O'Neal postanowili zebrać środki na przygotowanie gry "Boss Monster" za pomocą crowdfundingowego serwisu Kickstarter. Opowiedzieli o swoim pomyśle gry karcianej utrzymanej w stylu pixel art i z niepokojem czekali na odzew internautów. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, ale obawiali się, że to za wysoka suma. ​Okazało się, że...zabrali ją w ciągu 24 godzin. Niespodziewanie fabuła i zamysł gry spodobał się tak bardzo, że w rezultacie udało się zebrać ponad 200 tysięcy dolarów.
W 2013 roku gra zadebiutowała na amerykańskim rynku gier i okazała się rewelacyjna. Twórcy nie spodziewali się aż tak wielkiego sukcesu (sprzedano niemal 30000 egzemplarzy). Wkrótce bracia rozpoczęli prace nad kolejną częścią, powstała też aplikacja z grą na urządzenia mobilne. 
Teraz słynny "Boss Monster" trafia do Polski - tytuł ukaże się już 9 września. 
Za polską edycję gry odpowiada Fabryka Kart Trefl-Kraków. "Boss Monster" uzupełni serię Trefl Joker Line.


​​
Gracze wcielają się w rolę potężnych bossów, którzy rządzą podziemiami i łakną krwi ciekawskich bohaterów. Za pomocą kart komnat budują swoje lochy, przez które musi przejść bohater.
Dla wszystkich fanów retro gier jako ciekawostka link do wywiadu z twórcą gry "Boss Monster" tutaj oraz jej filmowa prezentacja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz