Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 28 sierpnia 2015

Essen 2015. Jakie zapowiedzi zwróciły naszą uwagę? Część 2.

Przyszedł czas na drugą część naszego przeglądu zapowiedzi z tegorocznych targów w Essen. W tym odcinku przyjrzymy się grom, które planują wydać firmy, z którymi udało nawiązać się współprace i mieliśmy okazję zrecenzować ich tytuły.

1. Die Legenden von Andor: Chada & Thorn (wyd. KOSMOS)

Niestety nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać w Legendy Krainy Andor. Jest to kooperacyjna gra w świecie fantasy. Wydawnictwo KOSMOS zapowiedziało nową odsłonę tego tytułu. Ma ona ukazać się w ich serii "gra dla dwojga". Do tej pory wszystkie gry z tej linii wydawniczej, w które graliśmy (Targi, Asante, Jäger und Späher) były po prostu rewelacyjne. Poza tym Chada und Thorn ma być kooperacyjną grą dla dwojga. Jest to dość nietypowe połączenie, więc tym bardziej wyczekujemy tego tytułu.

2. Council of Four (wyd. Cranio Creations)

Musimy przyznać, że w tym wypadku wcale nie zaciekawiły nas mechanizmy, ani fabuła gry. Na zeszłoroczne targi Cranio Creations przygotowało grę Dungeon Bazar, która nam wydała się bardzo niedopracowana. W związku z tym oczekujemy, że w tym roku premierę będzie miała bardzo dobra gra. W końcu twórcy Tzolk'ina i ich nowego hitu The Voyages of Marco Polo, nie mogą dwa razy popełnić błędu ;-) Takie nietypowe powody zwróciły naszą uwagę na ten tytuł.

3. Guns & Steel (wyd. Moaideas Game Design)

Tę grę akurat recenzowaliśmy - click. Jednak na Essen ma być przygotowana nowa edycja, która ma zawierać kilka zmian w zasadach oraz nową oprawę graficzną. Gra jest bardzo dobra, więc ze zniecierpliwieniem wyczekujemy najnowszej wersji.

4. Mombasa (wyd. Pegasus Spiele/eggertspiele)

W naszej kolekcji gier mamy tylko jedną grę o kupowaniu akcji i manipulacjach na giełdzie. Oprócz tego Mombasa zawiera jeden z naszych ulubionych mechanizmów - jednoczesne wybieranie akcji. Co turę gracze będą decydować jaką kartę zagrają, ujawniać je jednocześnie i na ich podstawie wykonywać akcje. Gra będzie wymagała sporego planowania i zapewne mózg będzie się przy niej bardzo przegrzewał. Niemniej od czasu do czasu lubimy pograć w takie tytuły, a Mombasa zapowiada się naprawdę interesująco.

5. Barking Up The Wrong Tree (wyd. Ragnar Brothers)

W tym wypadku liczymy na kolejną dobrą pozycję od wydawnictwa Ragnar Brother. Póki co nie zawiedliśmy się na ich zeszłorocznej premierze (Steam Donkey), a w tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyła nas gra DRCongo. Choć tematyka Barking Up The Wrong Tree wydaje się dość specyficzna (zbieramy zestawy drzew poprzez ich obszczekiwanie...), to liczymy na to, że będzie to kolejny dobry tytuł.

6. Simurgh (wyd. NSKN Games)

NSKN Games, póki co, również nas nie zawiodło. Niemnie na razie niewiele wiadomo o ich nowym tytule Simurgh, oprócz tego, że będzie to gra euro-fantasy o rozwoju swojego klanu i trenowaniu tytułowych stworków - click. Miejmy nadzieję, że tematyka przebije się przez mechanizmy.

7. Lignum (wyd. Mücke Spiele)

Lignum ma być grą o prowadzeniu tartaku. W zasadzie to nic nadzwyczajnego, ale zawiera ona interesujący mechanizm związany z wycinką lasu - wszyscy gracze korzystają z tej samej puli, więc kto pierwszy ten lepszy. Z filmiku opisującego prototyp wynika, że tytuł ten będzie bardzo ciekawie łączył mechanizm area control z worker placement. Jest to kolejna bardzo wymagająca gra, której zwróciła naszą uwagę.

8. Pax Pamir (wyd. Sierra Madre Games)

Skoro jesteśmy przy wymagających grach, to Sierra Madre Games szykuje kilka nowych tytułów oraz reprintów na tegoroczne targi. Najbardziej czekamy na Pax Pamir. W grze tej będziemy walczyć o wpływy w XIX-wiecznym Pamirze. Jak zwykle Sierra Madre Games, oprócz dobrej zabawy przy grze, gwarantuje sporo wartości edukacyjnych. Tytuł ten ma przypominać inną grę tego wydawnictwa - Pax Porfiriana, jedyny tytuł Sierra Madre Games, w który nie mieliśmy okazji zagrać.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu boardgamegeek.com, bądź ze stron wydawców.

Poprzednia część - click 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz