Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

piątek, 21 sierpnia 2015

Essen 2015. Wstęp oraz część 1 serii - Jakie zapowiedzi zwróciły naszą uwagę?

Jak się okazuje tegoroczne targi Spiel w Essen już za niecałe 2 miesiące. W tym roku planujemy wybrać się na nie, o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane komplikacje. W związku z tym najwyższy czas rozpocząć naszą serię tekstów zatytułowanych "Jakie zapowiedzi zwróciły naszą uwagę?". Będziemy w nich pokrótce prezentować gry, którym mamy zamiar bliżej przyjrzeć się na tegorocznych targach. Oczywiście wszystko to opieramy na liście, która jest dostępna na BGG (click) i ciągle ewoluuje. W związku z tym, w tym roku nie przewidujemy jakieś specjalnej kolejności i podziału na typy gier, którymi zainteresowaliśmy się. To tyle we wstępie. Przejdźmy do pierwszej części.


Dzisiaj postanowiliśmy zaprezentować Wam gry, które nas zafascynowały, a pochodzą one z bliższego lub dalszego Wschodu.

1. the GATE (wyd. BoardM Factory/GARYKIMGAMES)
Jest to koreańska dwuosobowa gra karciana. Z krótkiego opisu wynika, że będzie to strategiczna gra, w której gracze kontrolują kilka frakcji i starają się zniszczyć wrogie Wrota. Niby nic nadzwyczajnego, ale opis gry na BGG nie do końca wyjaśnia kto prowadzi jakie fakcje. W związku z tym mamy zamiar przyjrzeć się bliżej tej grze i śledzić jej rozwój. Kolejnym powodem jest fakt, że jeszcze nie zawiedliśmy się na grze z Dalekiego Wschodu.


2. Double Mission: Beyond the Object (wyd. Deinko Games)

W tej grze zaciekawił nas jej temat - gra o rabunku. Jej mechanizmy mają opierać się na rzutach kością i co ciekawe ma to być tytuł pół-kooperacyjny. Każdy z graczy wcielić ma się w rolę złodzieja, który ma zdobyć określone przedmioty z różnych miast na świecie. Co ciekawe można sobie pomagać w rabunkach, o ile znajdujemy się w tej samej lokacji, co inny gracz. Niemniej nie musimy tego robić, jeśli nie chcemy. Brzmi interesująco.
3. Who Dunnit (wyd. Dive Dice)

Ma to być tytuł dedukcyjny dla dwóch graczy. Śledztwo mamy prowadzić m.in. na zasadach zadawania pytań, na które odpowiedź może paść tylko "tak" lub "nie". Poza tym jesteśmy nim zainteresowani, gdyż bardzo przypadła nam do gustu inna gra od tego wydawnictwa - King's Pouch. Czy Who Dunnit okaże się to czymś więcej niż gra Zgadnij kto to? - czas pokaże.
4. Prime Time (wyd. Golden Egg Games)

Wbrew pozorom gier o prowadzeniu stacji telewizyjnych nie ma tak wiele. W zasadzie jest to jedyny powód, dlaczego zwróciliśmy uwagę na ten tytuł. Miejmy nadzieję, że oprócz oryginalnej fabuły, będzie on miał jakieś nowatorskie zastosowanie mechanizmów w grze.
5. Bastion (wyd. Hobby World)

W naszej kolekcji mamy tylko jedną grę z mechanizmem tower defense i jest ona niestety trochę za długa. Partia w Bastion ma trwać maksymalnie 90 minut, a poza tym wyróżnia się zjawiskową oprawą graficzną. Będziemy uważnie przyglądać się jej rozwojowi.

6. Vampire Radar (wyd. Japon Brand/Kaboheru)

Oboje jesteśmy fanami Listów z Whitechapel. Niestety zauważyliśmy, że bardzo dawno temu graliśmy w tę pozycję. Powodem tego jest fakt, że gra ta zajmuje dosyć sporo miejsca i co najważniejsze, trzeba przy niej się bardzo skupić. Niestety nie możemy tego robić u nas w pracy. Vampire Radar ma być szybką grą dedukcyjną opartą na podobnych mechanizmach, z których głównym jest tajny ruch wampira. Celem ludzi jest oczywiście zniszczenie krwiopijcy. Natomiast wampir musi przetrwać lub pozabijać wszystkich łowców.

To tyle na dziś. Wyczekujcie następnej części.

for2players

Następna część - click

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu boardgamegeek.com, bądź ze stron wydawców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz