Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

środa, 16 września 2015

Essen 2015. Jakie zapowiedzi zwróciły naszą uwagę? Część 4.

Witamy w kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconego targom w Essen. Dzisiaj przyjrzymy się kilku tytułom, według nas najciekawszym, które planują zaprezentować na tamtejszych targach polskie wydawnictwa.

1. Termity (REBEL.pl)

Gry o owadach zawsze zwracają naszą uwagę. Zapewne dlatego, że nie mamy w naszej kolekcji „poważnego” tytułu związanego z tą tematyką. Walka o dominacje nad kopcami termitów brzmi bardzo interesująco. Miejmy nadzieję, że wydawnictwo REBEL.pl nas nie zawiedzie i otrzymamy jakąś agresywną grę. Opis na BGG tak przedstawia tę pozycję. Naszą uwagę zwrócił również fakt, że autorem ilustracji tego tytułu jest Jarek Nocoń. Jego rysunki z innych gier również bardzo przypadły nam do gustu i z całą pewnością podwyższają ich walory. Natomiast autorem gry jest Frederic Moyersoen, który stworzył popularnego Sabotażystę.

Poza Termitami, wydawnictwo REBEL.pl będzie prezentowało na targach dobrze w Polsce znanych Herosów. Jeżeli wybieracie się do Essen, to znajdziecie ich na stanowisku 1G 141.

2. Stinky Business (G3)

Wydawnictwo G3 przygotowuje kilka gier na tegoroczne targi w Essen. Spośród wszystkich z nich najbardziej zainteresował nas tytuł Stinky Business. Na pierwszy rzut oka to zwyczajna gra ekonomiczna, jednak naszą uwagę przyciągnęła jej tematyka – prowadzenia przedsiębiorstwa zajmującego się wywozem odpadów komunalnych. Jakby nie patrzeć, jest to dosyć niespotykany temat. Miejmy nadzieję, że nie skryje się on pod płaszczem mechanizmów.
Poza wspomnianą wyżej grą, firma G3 planuje na targach zadebiutować z takimi tytułami jak:
  • Robot X: jest to prosta gra karciana o budowaniu własnego robota do sprzątania, w której ma występować mechanizm licytacji;

  • Przez Afrykę: ta pozycja jest kooperacyjną grą dla dzieci;

  • Twoja kolej: ten sprytny tytuł kryje za sobą zarządzanie taborem kolejowym. W nim też spotkamy mechanizm aukcji.


3. Germania Magna (Wydawnictwo Alter)

Wydawnictwo Alter będzie debiutowało tym roku w Essen. Naszą uwagę przykuł tytuł Germania Magna. Pomijając walory historyczne, to ma on zawierać element semi-kooperacyjny: każdy z graczy prowadzi własne plemię, wspólnie walczy się z Rzymianami, ale każdy chce dla siebie zachować najlepsze profity. Gra ta ma być pierwszym elementem większego systemu Germania Magna: Border in Flames. Wydawnictwo planuje wprowadzenie wielu frakcji do niego oraz umożliwienie graczom tworzenia własnych talii do gry. Całość brzmi bardzo interesująco oraz ma przepiękną oprawę graficzną. Zainteresowanych zapraszamy TUTAJ.

Poza wspomnianym tytułem, na targach w Essen prezentowany będzie angielskojęzyczny  prototyp prostej, taktycznej gry wojennej – Piekło Okopów. Jej angielski tytuł to - Trenches of Hell.

4. Andromeda (Galakta)

Galakta na targach w Essen będzie prezentowała dwie swoje gry. Oba tytuły zwyciężyły w konkursie dla autorów, który organizuje to wydawnictwo. Naszą uwagę bardziej przykuła gra Andromeda. Fabuła nie jest wyjątkowo innowacyjna. Tytułowa Andromeda to statek starożytnej rasy, który został odnaleziony w naszym układzie słonecznym i każdy chce poznać jego tajemnice i technologię. W grze ma występować mechanizm „ja dzielę, ty wybierasz”. Jest to coś, czego nie mieliśmy okazji jeszcze przetestować, gdyż występuje i działa lepiej raczej w grach wieloosobowych. Andromeda ma być jednak pozycją od dwóch graczy, więc mamy nadzieję, że tytuł ten będzie udany.

Drugą grą prezentowaną będzie Zombie Terror, w której... uciekamy przed zombie i każdy z nas ma jakieś prywatne motywacje.


Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu boardgamegeek.com, bądź ze stron wydawców.


Poprzednia część - click 

2 komentarze:

  1. Sprostuję tylko, że będzie prezentowany PROTOTYP angielskiej edycji gry Piekło okopów czyli Trenches of Hell.

    OdpowiedzUsuń