Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

środa, 30 września 2015

Podsumowanie września i plany na październik.

Jutro zaczyna się październik. W kalendarzu planszówkowicza miesiąc ten związany jest z wysypem wielu nowych gier na targach w Essen. Jak już wspominaliśmy wcześniej, wybieramy się w tym roku do Niemiec. W związku z tym wiele naszych przyszłych tekstów będzie związanych z tym wydarzeniem. Niemniej zanim do tego przejdziemy, to przypomnijmy Wam, co robiliśmy we wrześniu.

Wrzesień.
Ostatnie 30 dni mieliśmy bardzo pracowite. Kontynuowaliśmy nasze essenowskie zapowiedzi, których ukazały się aż 3 części (click 1, click 2, click 3). Podzieliśmy się naszymi pierwszymi wrażeniami związanymi z Rycerzami Pustkowi. Opowiedzieliśmy Wam również o tym, co ciekawego robiliśmy w siedzibie wydawnictwa Fullcap Games. Jeśli zaś chodzi o recenzje, to ukazały się teksty o takich tytułach jak:
DRCongo - genialna, ekonomiczna gra o rozwoju Demokratycznej Republiki Konga.
Grog Island - rodzinna gra o emerytowanych piratach z interesującym, lecz losowym mechanizmem aukcji.
Jaipur - prosta, a zarazem stawiająca pewne interesujące wyzwania gra dwuosobowa.
Siggil - gra, która skojarzyła nam się z połączeniem m.in. pasjansa i Mahjonga.
Catan Traveler - turystyczna wersja klasycznego Catanu, ale z wariantem dwuosobowym.
Impulse - karciana gra, która przepali wasze szare komórki, gdyż musicie korzystać z kart na wiele różnorakich sposobów.
Speakeasy - prosta gra abstrakcyjna, która ma wiele wspólnego ze Stratego.

Październik.
Jak już wspominaliśmy, październik to przede wszystkim targi w Essen. Z całą pewnością napiszemy relację z nich, a gdy będziemy w Niemczech, to będziemy starać się przesyłać ciekawe informacje poprzez Facebooka. Jedziemy pierwszy raz, więc większość rzeczy będzie improwizowanych, stąd nie możemy złożyć konkretnych obietnic.
W chwili obecnej mamy gotowe teksty o dwóch grach od Mayfair Games: Star Trek. Five-year mission oraz Trambahn. Poza tym cały czas na publikację czekają pierwsze wrażenia na temat Mistfall, napisane przez Tomasza. To ukaże się na pewno. W planach mamy zrecenzowanie Isle of Skye oraz Kawerny. Mamy też dla Was niespodziankę, o której dowiecie się już jutro.

Postanowienie noworoczne Tomasza.
Na początku 2015 roku Tomasz obiecał sobie, że ujednolici wygląd wszystkich recenzji i jednocześnie poprawi w nich błędy. Przez ostatnie dwa miesiące obijał się w tym temacie, ale teraz nadrobił, edytując teksty o: Le Havre, Carcassonne i dodatku Wisdom and Warfare do Sid Meier's Civilization: The Board Game.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz