Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

czwartek, 5 marca 2015

Metro 2033. Zapowiedź gry od Ogry Games.

Już niebawem na półki sklepowe trafi polska edycja gry Metro 2033. Jest ona oparta na książkach autorstwa Dmitrija Głuchowskiego. Odpowiedzialne za ten projekt jest nowe, polskie wydawnictwo - Ogry Games. Na ich stronie ruszyła już przedsprzedaż tego produktu! Poniżej oficjalne informacje i zdjęcia gry.


Metro 2033 to strategiczno - przygodowa gra planszowa oparta na bestselerowych powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ludzkość po globalnej zagładzie niestety nie wyciągnęła żadnych wniosków i mimo że jej liczebność spadła do kilkudziesięciu zaledwie tysięcy nadal jest podzielona na frakcje, które zajadle się zwalczają.


W grze staniesz się przywódcą jednej z tych frakcji a Twoim ostatecznym celem jest opanowanie całej dostępnej dla ludzi przestrzeni. W tym celu musisz wypełniać niebezpieczne misje i jednoczyć stacje metra pod swoim dowództwem, przejmując je spod władania potworów oraz frakcji dowodzonych przez innych graczy. Liczy się przede wszystkim strategia - każda stacja, którą przejmiesz, każda misja, którą wypełnisz daje Ci 1 punkt zwycięstwa. Pierwszy gracz, który zgromadzi 10 punktów wygrywa. Ale jest też droga na skróty - przejęcie kontroli nad wszystkimi czterema stacjami Polis, intelektualnym centrum układu tuneli metra, również zapewnia wygraną.
Pudełko z grą zawiera:

Planszę
6 kart frakcji
6 kart bohaterów
6 znaczników bohaterów wraz z podstawkami
7 kart prawa
36 kart zagrożeń (18 na pierwszy etap gry i 18 na drugi)
30 kart sprzętu
18 kart misji
7 kart walki
Żetony zasobów: po 35 dla każdego z zasobów: świń, grzybów, amunicji
Żetony frakcji: 14 dla każdej frakcji
Znacznik pierwszego gracza
Znacznik rundy
6 nakładek na nieaktywne części planszy
Instrukcję

Polska edycja gry Metro 2033 różni się nieco od wersji anglojęzycznej. Została wzbogacona o kilka nowych elementów, uwzględniono także uwagi i sugestie graczy. Poprawiono kontrast obszarów na planszy, a anonimowe plastikowe pionki zostały zastąpione przez znaczniki z wizerunkami bohaterów. Dodano nakładki na terytoria frakcji, które nie biorą udziału w grze, dzięki czemu sytuacja na planszy jest bardziej czytelna. Nowością jest 6 unikalnych przedmiotów, które dodatkowo wzbogacają rozgrywkę.
 Za polską edycję odpowiada poznańskie wydawnictwo OGRY, które tym tytułem debiutuje na rynku.

Liczba graczy: 2-6
Rekomendowany wiek graczy: 12+
Czas rozgrywki: 60 min.

Oficjalne strony produktu:
metro2033.com.pl
facebook.com/metro2033gra
ogrygames.com

1 komentarz: