Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 30 marca 2015

Podsumowanie: marzec 2015.

for2players - Podsumowanie marzec 2015
Kolejny miesiąc za nami. Jak ten czas szybko leci. Tradycyjnie podsumujemy dla Was ostatnie 30 dni naszej działalności oraz przedstawimy nasze plany podbicia świata... Tfu... Na przyszłość.


Marzec.
Nasze publikacje i testy gier zostały spowolnione w marcu przez następujące po sobie przeziębienia. Wpływały one między innymi na rozumienie czytanego tekstu, co potem prowadziło do kuriozalnych sytuacji podczas rozgrywek. Z drugiej strony, to instrukcje do gier mogłyby być przystosowane do osób z bólem głowy ;-)
Zeszły miesiąc rozpoczęliśmy tekstem o tytule Królewski Kucharz. Okazał się on interesującym narzędziem edukacyjnym dla dzieci. Niestety nie mogliśmy go zaliczyć do grona nowoczesnych gier planszowych. Następnie na tapetę trafiła gra Artificium, która po wielu perypetiach celnych trafiła do nas z Rosji. Okazała się ona dosyć interesującym fillerem dla zaawansowanych graczy. Potem przyszedł czas na bardziej popularny tytuł. Mówimy o Szklanym Szlaku Uwe Rosenberga. Nie była to jedyna gra tego autora, o której pisaliśmy w marcu. Zrecenzowaliśmy również Arler Erder (Fields of Arle). Mieliśmy też okazję zapoznać się z prostą grą dwuosobową Gold Ahoy!. Tradycyjnie więc mogliście przeczytać na naszej stronie recenzje znanych i mniej znanych tytułów.
W międzyczasie informowaliśmy Was o kolejnej edycji Wrocław Games Fest oraz o premierze polskiej edycji gry Metro 2033, której recenzję będziecie mogli przeczytać na naszej stronie.
Nie można również zapomnieć o Tomasza suplemencie do recenzji Sid Meier's Civilization: The Board Game. W tekście tym zapoznać się można z szerszą analizą tego tytułu. Na koniec miesiąca zaskoczyliśmy Was naszym zestawieniem 10 ulubionych i najciekawszych gier karcianych z naszej kolekcji.
Jak widać, pomimo wszystko, w marcu nie próżnowaliśmy.

Kwiecień.
W poprzednim podsumowaniu zaprezentowaliśmy Wam naszą półkę recenzencką. Stwierdziliśmy, że jest to dobry pomysł i lepiej wizualizuje nasze plany na przyszłość. Tak wygląda ona na chwilę obecną:

Kolejność gier jest przypadkowa. Na pierwszy ogień pójdzie prawdopodobnie Pagoda od Pegasus Spiele, a następnie Metro od Ogry Games lub Wojna Narodów od Rebela. Nie wykluczamy napisania kilku tekstów z serii Pierwszy Kontakt, czyli pierwsze wrażenia.

Postanowienie noworoczne Tomasza.
Na początku roku postanowiłem, że sprawdzę i ujednolicę wygląd wszystkich recenzji. W marcu udało mi się to zrobić tylko z jednym tekstem - recenzją gry Dolina Królów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz