Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

poniedziałek, 12 września 2016

Zapowiedź kart Eco od Fabryki Kart Trefl-Kraków

Ekologiczna przyjemność tworzenia - premiera kart ECO Playing Cards

Jeśli szukacie wyjątkowych, nieszablonowych kart do gry, to na pewno znajdziecie je w Fabryce Kart Trefl-Kraków. Obok tradycyjnych wdzięcznych dam pik i dumnych królów kier spotkacie tam między innymi: talię pikselową, japońską, satyryczne karty Andrzeja Mleczki, piękne karty nawiązujące do historii, a nawet takie, dla których inspiracją była mroczna proza Lovercrafta. Teraz do grona kolekcjonerskich, tematycznych kart dołącza nowa talia - ECO Playing Cards.


Fabryka Kart Trefl-Kraków wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia, partnerem wydania kart ECO, zachęca, by włączyć się w ochronę środowiska naturalnego. Talia bawi i uczy – jej ilustracje przypominają o prostych, ale niezwykle ważnych działaniach proekologicznych, o idei segregacji odpadów i recyklingu, a także o tym, że można dać starym przedmiotom drugie życie.


Teoretycznie zużyte produkty tj. plastikowe butelki, kartonowe pudełka, ubrania czy meble w rękach kreatywnych i pomysłowych osób mogą zmienić się w nowe, unikatowe twory.

Ekologiczne podejście do starych przedmiotów może być praktyczne, a także wesołe.


Talia ECO Playing Cards dzieli się na cztery surowce odnawialne - karciane kolory: piki to metal, karo – szkło, kier – plastik i trefl – papier. Z tych surowców zbudowane są figury. Zabawna forma kart ma na celu (oprócz dobrej zabawy), zachęcenie dzieci i młodzieży do włączenia się w codzienne dbanie o środowisko naturalne oraz do tworzenia nowych rzeczy z tych, które przywykło się uważać za zużyte.


Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Partnerem wydania kart jest Fundacja Nasza Ziemia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz