Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3 #htmlcaption4 #htmlcaption5

wtorek, 24 listopada 2015

Wywiad ze Stevem Kendallem (Ragnar Brothers). An interview with Steve Kendall (Ragnar Brothers)

Jak zapewne nasi czytelnicy wiedzą, lubimy gry, które raczej są mało popularne w naszym kraju. Zazwyczaj mają one specyficzną tematykę i nie są ogólnodostępne na polskim rynku. W ten sposób natrafiliśmy na gry wydawane przez angielskie wydawnictwo Ragnar Brothers. Na łamach naszej strony mogliście przeczytać o takich ich grach jak: Steam Donkey, DRCongo i Barking Up The Wrong Tree. Dziś postanowiliśmy krótko zaprezentować Wam sylwetki osób stających na czele tego wydawnictwa oraz poprosiliśmy jedną z nich o odpowiedź na kilka naszych pytań.


Nazwa Ragnar Brothers została nadana grupie tuzina przyjaciół, którzy grali ze sobą regularnie w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Spotykają się oni, aż do teraz, chociaż mniej regularnie. Razem stworzyli swoją pierwszą grę – Angola i współpracowali, jako drużyna w czasie wydania History of The World. Jednak z czasem coraz większy nawał pracy sprawił, że z tej grupy zostały tylko trzy osoby: Steve Kendall, Phil Kendall oraz Gary Dicken.

Steve i Phil zaczęli grać w gry planszowe jeszcze przed zakończeniem szkoły podstawowej. Oboje reprezentowali swoje szkoły na zawodach szachowych. Co jednak ważniejsze, to grali w gry wydawane przez Waddington Games (Monopoly, Totopoly, Cluedo, Buccaneer, Careers, Wembley itp.) na zimnej, betonowej podłodze w garażu rodziców.

Zainteresowania Phila rozwinęły się w kierunku gier wojennych, a zwłaszcza tych związanych ze Starożytnością. To oczywiście doprowadziło do kupowania i grania w tytuły wydawnictwa SPI. Steve również grał w te gry, do czasu odkrycia Diplomacy, która doprowadziła do wielu całodniowych rozgrywek w grupie przyjaciół. Apogeum ta bratnia rywalizacja, osiągnęła przy grze War in the East.

Steve i Gary spotkali się w 1980 roku pracując w Kingston-upon-Thames. Historia Gary'ego z grami jest całkiem podobna. Pewnego dnia Dave „Redders” Shaw zasugerował mu zagranie w American Civil War. Dzięki temu Gary miał podobne zainteresowania, co Phil. Zaprosił on go i jego przyjaciół na weekendowe spotkanie z grami i w ten sposób powstali Ragnar Brothers. Na tych spotkaniach grano w takie tytuły jak: Decline and Fall, Kingmaker, Britannia, Junta, Kremlin, Russian Civil War, Tigris & Euphrates, Dalmutti, Liars Dice. Następnie przyszedł czas na wspólne tworzenie gier.

Oprócz projektowania, każdy z nich ma normalną pracę. Phil i Steve są nauczycielami, a Gary pracuje jako pracownik socjalny.

Na platformę Kickstarter (click) niedawno trafił ich najnowszy projekt – Nina & Pinta. Między innymi o nim postanowiliśmy porozmawiać ze Stevem Kendallem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz