Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 24 listopada 2015

Wywiad ze Stevem Kendallem (Ragnar Brothers). An interview with Steve Kendall (Ragnar Brothers)

Jak zapewne nasi czytelnicy wiedzą, lubimy gry, które raczej są mało popularne w naszym kraju. Zazwyczaj mają one specyficzną tematykę i nie są ogólnodostępne na polskim rynku. W ten sposób natrafiliśmy na gry wydawane przez angielskie wydawnictwo Ragnar Brothers. Na łamach naszej strony mogliście przeczytać o takich ich grach jak: Steam Donkey, DRCongo i Barking Up The Wrong Tree. Dziś postanowiliśmy krótko zaprezentować Wam sylwetki osób stających na czele tego wydawnictwa oraz poprosiliśmy jedną z nich o odpowiedź na kilka naszych pytań.


Nazwa Ragnar Brothers została nadana grupie tuzina przyjaciół, którzy grali ze sobą regularnie w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Spotykają się oni, aż do teraz, chociaż mniej regularnie. Razem stworzyli swoją pierwszą grę – Angola i współpracowali, jako drużyna w czasie wydania History of The World. Jednak z czasem coraz większy nawał pracy sprawił, że z tej grupy zostały tylko trzy osoby: Steve Kendall, Phil Kendall oraz Gary Dicken.

Steve i Phil zaczęli grać w gry planszowe jeszcze przed zakończeniem szkoły podstawowej. Oboje reprezentowali swoje szkoły na zawodach szachowych. Co jednak ważniejsze, to grali w gry wydawane przez Waddington Games (Monopoly, Totopoly, Cluedo, Buccaneer, Careers, Wembley itp.) na zimnej, betonowej podłodze w garażu rodziców.

Zainteresowania Phila rozwinęły się w kierunku gier wojennych, a zwłaszcza tych związanych ze Starożytnością. To oczywiście doprowadziło do kupowania i grania w tytuły wydawnictwa SPI. Steve również grał w te gry, do czasu odkrycia Diplomacy, która doprowadziła do wielu całodniowych rozgrywek w grupie przyjaciół. Apogeum ta bratnia rywalizacja, osiągnęła przy grze War in the East.

Steve i Gary spotkali się w 1980 roku pracując w Kingston-upon-Thames. Historia Gary'ego z grami jest całkiem podobna. Pewnego dnia Dave „Redders” Shaw zasugerował mu zagranie w American Civil War. Dzięki temu Gary miał podobne zainteresowania, co Phil. Zaprosił on go i jego przyjaciół na weekendowe spotkanie z grami i w ten sposób powstali Ragnar Brothers. Na tych spotkaniach grano w takie tytuły jak: Decline and Fall, Kingmaker, Britannia, Junta, Kremlin, Russian Civil War, Tigris & Euphrates, Dalmutti, Liars Dice. Następnie przyszedł czas na wspólne tworzenie gier.

Oprócz projektowania, każdy z nich ma normalną pracę. Phil i Steve są nauczycielami, a Gary pracuje jako pracownik socjalny.

Na platformę Kickstarter (click) niedawno trafił ich najnowszy projekt – Nina & Pinta. Między innymi o nim postanowiliśmy porozmawiać ze Stevem Kendallem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz