Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 16 lutego 2016

Zakręcony konkurs o pirackim tle i z dziwnymi nagrodami

Minęło trochę czasu od ostatniego konkursu, który został przez nas zorganizowany. Trzeba temu zaradzić prawda? Jak zapewne zauważyliście, na naszej stronie pojawia się wiele recenzji gier, które nie są dostępne (póki co!) u nas w kraju. W związku z tym postanowiliśmy, że tematyka oraz nagrody w tym konkursie, do tego nawiążą.


Zadanie konkursowe
Waszym zadaniem jest... Zanim je zobaczycie, to musicie wczuć się w pewien klimat.
Jesteś kapitanem piratów, który swym statkiem odkrył wcześniej niedostępne wody. Po długiej podróży załoga jest zmęczona, więc postanawiasz zakotwiczyć przy najbliższej wyspie. Oczywiście czas wolny u piratów oznacza szukanie ukrytych skarbów. Wkrótce znajdujesz skrzynie, a w niej... gry planszowe*. Przecież wszyscy wiedzą, że piraci lubią gry planszowe, bo co innego można robić, gdy w pobliżu nie ma nic do plądrowania? Jednak pojawił się pewien problem, gdyż Twoi podwładni nie mogą dojść do porozumienia, kto jakie gry ma dostać. Musisz je w związku z tym adekwatnie przydzielić każdej, wybrednej grupie.
Twoim zadaniem jest wybranie kilku gier dla trzech grup piratów. Oczywiście należy w dowolny sposób uzasadnić taki, a nie inny podział tych łupów.

GRUPA 1 - W niej są weterani wielu łupieżczych wypraw. Zwiedzili pół świata i niejedno widzieli na swe oczy. W związku z tym nie jest łatwo ich zaskoczyć i przestraszyć. Chociaż ostatnio zauważyłeś, że stają się oni coraz bardziej spokojni, jakby szukali stabilności w życiu i to całe ryzyko ich po prostu zmęczyło. Przy jakich grach będą się dobrze bawić?

GRUPA 2 - Podobno kobiety na okręcie przynoszą pecha. Ty jednak nie masz takiego podejścia. Ba, nawet Twój główny kanonier jest kobietą. Jej celne oko zatopiło niejeden statek. Wraz z nią trzyma się kucharz okrętowy i kwatermistrz. Musisz dobrze zastanowić się, co przekażesz tej grupie. Przecież nie chcesz obudzić się na beczce prochu z zapalonym lontem lub zastanawiać się (bardziej niż zwykle) co jest w tym gulaszu?

GRUPA 3 - Znajdują się w niej młodzi piraci, a najbardziej charakterystycznym z nich jest przemądrzały, wciskający wszędzie swoje "3 grosze", majtek. Wiele razy kazałeś mu zamknąć się, a on i tak zanudzał Ciebie swoimi teoriami. Nie pomogło nawet przeciąganie pod kilem. Jednak w odpowiednich sytuacjach, jego sugestie ratowały załodze skórę. Dopiec przemądrzałym młodzikom, czy dać im coś dobrego, żeby mieć spokój? Dylematy, dylematy...

*Skrzynie ze skarbem zawierają wszystkie gry planszowe, jakie mogą przyjść Tobie do głowy - prawdziwe lub nie. 

Przykład odpowiedzi: Grupa Szalonego Jacka otrzymuje Tajemnicze Domostwo i Dixit, gdyż nikt inny z nimi nie mógłby w to grać. W zasadzie to nie jest pewne, czy oni temu podołają, czy może popadną w jeszcze większe szaleństwo. Szkoda, że moja załoga traktuje ich, jako "dobre talizmany okrętowe", gdyż ja bym już dawno pozbył się ich z mojej łajby. Zobaczymy, może te gry doprowadzą ich do takiego obłędu, że już wcale nie będzie można z nimi dogadać się.

UWAGA! Zgłoszenia konkursowe muszą zawierać przypasowane gry, wraz z uzasadnieniami, do wszystkich trzech grup piratów! Liczymy na Waszą fantazję i humor. "Like" na facebookowym fanpage'u też jest mile widziany :-)

Nagrody w konkursie
Oczywiście w konkursie muszą być nagrody. Oto one:

I Miejsce: gra Booty** od Mayfair Games, pluszowe kostki "catanowe", promocyjna postać do Star Trek. Five-year mission: Wesley Crusher/Yeoman Rand, promocyjny kafelek Nashville do Catanu, mapa Catan Geographies: Georgia.

II Miejsce: gra Fruit Mix od Lifestyle Boardgames, pluszowe kostki "catanowe", promocyjna postać do Star Trek. Five-year mission: Wesley Crusher/Yeoman Rand, promocyjny kafelek Nashville do Catanu, mapa Catan Geographies: Georgia.

III Miejsce: pluszowe kostki "catanowe", promocyjna postać do Star Trek. Five-year mission: Wesley Crusher/Yeoman Rand, promocyjny kafelek Nashville do Catanu, mapa Catan Geographies: Georgia.

Sponsorami nagród w konkursie są wydawnictwa: Mayfair Games oraz Lifestyle Boardgames.

** Booty to gra o piratach dla 3-6 osób, która oparta jest o mechanizm "ja dzielę, ty wybierasz", połączonym z set collection i szczyptą area control.

Kwestie organizacyjne
Konkurs trwa od 16 lutego 2016 roku do 29 lutego 2016 roku.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres konkursf2p@gmail.com. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ (click)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz