Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

środa, 11 maja 2016

Kto zaczyna?

W grach planszowych prawie zawsze ktoś musi być pierwszym graczem. Czy sprawia Wam to trudność? A może jesteście w posiadaniu ciekawej gry – Start Player, który rozwiązuje ten problem? Postępujecie według zasad zawartych w instrukcji, czy też macie jeden sprawdzony sposób? Gracie w papier, nożyce, kamień? W naszym domu najczęściej wybieramy metodę rzutu kostką: ten kto uzyska wyższy wynik jest pierwszym graczem.
Postanowiłam nieco rozszerzyć ten temat i podzielę się moją wiedzą na temat najbardziej zaskakujących metod wybierania gracza rozpoczynającego.


Miejsce 10. Graczem rozpoczynającym w Steam Donkey jest ten, któremu bliżej jest do epoki wiktoriańskiej. Wydawnictwo Ragnar Brothers w ciekawy sposób zaznaczyło, że zaczyna najstarszy spośród całej grupy zawodników.

Miejsce 9. Bastion to wprawdzie gra kooperacyjna. Jednak istnieje w niej dość zaskakujący sposób na wybranie pierwszego gracza. W tej pozycji zaczyna ten, kto ostatnio widział mury!

Miejsce 8. Kryterium odnoszące się do wyglądu bardzo często pojawia się przy wyborze pierwszego zawodnika. W Andromedzie zaczyna ten, kto najbardziej przypomina kosmitę. Jest to chyba kwestia bardzo sporna, nie sądzicie?

Miejsce 7. Lubicie unikalne ubiory? Jeżeli ostatnio mieliście na sobie cylinder, to jest szansa, że będziecie pierwszym graczem w grze Trickerion: Legends of Illusion. No cóż, nigdy nie miałam na sobie takiego wykwintnego nakrycia głowy. Natomiast Tomasz w dzieciństwie nosił cylinder.

Miejsce 6. Kolejnym kryterium bardzo często pojawiającym się przy wybraniu gracza rozpoczynającego jest wygląd. W Wake up, Cthulhu! graczem rozpoczynających jest osoba o najbardziej wyłupiastych oczach.

Miejsce 5. Jeżeli bliżej Wam do elfów, aniżeli kosmitów, to macie szansę zacząć w Small World. Tam pierwszym jest ten, kto ma najbardziej szpiczaste uszy.

Miejsce 4. Wiosna to czas porządków, również w ogrodzie. Może uda wam się więc zacząć grę w Super Motherload, gdzie rozpoczyna ten, kto ostatnio kopał dziurę?

Miejsce 3. Bardziej zabawne kryterium jest w Jäger und Späher, gdzie pierwszy jest ten, kto ma najbardziej owłosione plecy. Sadzę, że mężczyźni mogą przodować w tym kryterium.

Miejsce 2. W Champions of Midgard graczem rozpoczynającym jest ten, kto ostatnio zdobył najwięcej chwały w bitwie. Czyż nie jest to oryginalny sposób?

Miejsce 1. Wielkim wyzwaniem jest rozgrywka w Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum, gdyż rozpoczyna ten, kto jako ostatni zaśpiewał Psalm.

A może wy znacie bardziej kontrowersyjne sposoby na wybór pierwszego gracza? Zapraszam do dyskusji.

Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz