Start

Get your dropdown menu: profilki

Slider

wtorek, 1 grudnia 2015

Podsumowanie listopada i plany na grudzień

Nadchodzi grudzień, a wraz z nim koniec roku. Sprawdźcie, co opublikowaliśmy w zeszłym miesiącu i co planujemy na najbliższe 31 dni.


Listopad
Zeszły miesiąc minął bardzo pracowicie. Na stronie opublikowaliśmy rekordową liczbę tekstów. Zaczęliśmy od recenzji hiszpańskiej, dwuosobowej gry ¡Abordaje!. Wcięliśmy się w niej w piratów walczących z Hiszpanami na pokładach dwóch okrętów. Następnie mieliśmy serię krótszych tekstów, traktujących o amerykańskich reprintach takich gier jak: Sabotażysta, 6 bierze! oraz Prezencik. Następnie kontynuowaliśmy analizowanie tytułów przywiezionych z Essen. Wybraliśmy się na Biegun Północny w grze Race to the North Pole. Walczyliśmy między sobą o kontrolę bram do innych wymiarów w koreańskim tytule the GATE. Szczekaliśmy też na złe drzewo w Barking Up The Wrong Tree. Organizowaliśmy wyprawy wikingów w Champions of Midgard i handlowaliśmy różnymi towarami w Traders of Osaka. Nasze essenowe rozważania przerwaliśmy recenzją prostej gry karcianej Hollywood, która niestety nie działa dobrze w dwie osoby. Opisaliśmy też bloczkową grę wojenną War Stories: Liberty Road. Następnie przenieśliśmy się do dziewiętnastowiecznej Japonii i prowadziliśmy zaibatsu w tytule Nippon. Walczyliśmy o dominację w spedycji w Manhattan TraffIQ. Przeanalizowaliśmy również podstawową wersję Pandemii, opierając się na Pandemic: Legacy. Miesiąc zakończyliśmy w średniowiecznym klasztorze, recenzują Domus Domini. Poza tym nawałem recenzji, udało nam się również opublikować wywiad ze Stevem Kendallem z angielskiej firmy Ragnar Brothers.

Grudzień
W grudniu nie zwalniamy tempa. Jak wiemy miesiąc ten, to czas podsumowań. W związku z tym, podobnie jak w zeszłym roku, zobaczycie:
- podwójny Top 10 gier 2015 roku;
- podwójne Top 5 gier, które nas zaskoczyły w 2015 roku;
- podwójne Top 5 gier, na których zawiedliśmy się w 2015 roku;
Poza tym mamy przygotowaną listę 10 gier, które według nas powinny nadać się na prezenty świąteczne.
Oczywiście nie zabraknie recenzji. Będziemy omawiali kolejne gry przywiezione z Essen. Gotowe teksty to:
- Fleet Wharfside od Eagle-Gryphon Games;
- Empire Engine od AEG;
- Fruit Mix od Lifestyle Boardgames;
- Automania od Aporta Games;
- Sapiens od Iello;
- The Prodigals Club od CGE (gra ta będzie wydana w języku polskim jako Klub Utracjuszy).
W chwili obecnej ogrywamy takie gry jak: Abenteurland od HABA, Bang! The Duel od dV Giochi, The Producer od Apokalipse Inc., The Band is even Better od Scribabs, Antarctica od Argentum Verlag i Bastion od Hobby World. Na pewno przeczytacie tekst o któreś z tych gier.
To w zasadzie tyle. Wracamy do pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz